Dzisiaj 20 kwietnia 2024, Imieniny: Czeslawa, Agnieszki, Mariana

Gminne Święto Plonów 2021 - relacja

piątek, 2021-09-03

Tegoroczne Gminne Święto Plonów w Rejowcu odbyło się 29 sierpnia w amfiteatrze miejskim. Starostami dożynek zostali: Jolanta Popek (Kobyle) i Waldemar Brzyszko (Bańkowszczyzna).

Uroczystości dożynkowe rozpoczęła Msza Św. koncelebrowaną przez ks. Proboszcza parafii pw. Św. Jozafata w Rejowcu Jacka Jakubca w asyście księży: ks. Michała Szadziuka i Ks. Pawła Klępki z parafii pw. Św. Franciszka Ksawerego w Krasnymstawie.

Podczas uroczystej mszy poświęcono wieńce dożynkowe, które złożyły sołectwa: Rybie, Leonów, Zagrody, Wólka Rejowiecka, Kobyle, Wereszcze Duże, Siedliszczki i Zyngierówka. Poświęcono również nowo zakupiony strażacki wóz bojowy.

W części oficjalnej wydarzenia Burmistrz Rejowca Tadeusz Górski wręczył podziękowania za:

10 lecie pracy artystycznej Kapelmistrzowi Orkiestry Dętej – Mariuszowi Cichoszowi

50 lecie występów artystycznych – członkowi Kapeli Ludowej „Sami Swoi” – Henrykowi Sereda oraz Zbigniewowi Maciejewskiemu dyplom „Zasłużony dla Powiatu Chełmskiego”.

Dzięki współpracy pomiędzy władzami Urzędu Miejskiego, a Kołami Gospodyń, został zapewniony darmowy poczęstunek dla wszystkich widzów w postaci grochówki strażackiej oraz wyrobów Kół Gospodyń Wiejskich z: Wólki Rejowieckiej, Zagród, Kobylego, Bańkowszczyzny, Rybiego, Wereszcz Małych, Zyngierówki. Swoje stoisko wystawił również: LODR oddział Chełm oraz Koło Łowieckie Sokół, które przygotowało myśliwski gulasz.

Podczas uroczystości wręczono nagrody w konkursach:

1. Najpiękniejszy wieniec dożynkowy:

I miejsce: Sołectwo Rybie i Sołectwo Kobyle (Ex aequo)

II miejsce: Sołectwo Zagrody

III miejsce: Wólka Rejowiecka

1. Nagrodzono równorzędną nagrodą witacze dożynkowe przygotowane przez sołectwa: Leonów, Kobyle, Rybie, Bańkowszczyzna, Hruszów, Siedliszczki, Czechów-Kąt, Niedziałowice, Wólka Rejowiecka, Rejowiec, Zagrody.
  1. Moje Gospodarstwo Estetyczne i Bezpieczne:

W kategorii gospodarstwa:

I miejsce: Krystyna Sadowska – Wereszcze Małe

II miejsce: Justyna Pietraś - Hruszów, Magdalena Oleksiejuk - Bieniów

W kategorii ogrody:

I miejsce: Marta Szemro - Marysin

II miejsce: Iwona i Krzysztof Buza - Rybie, Ewa Psujek - Rejowiec

III miejsce: Dominika Błaziak - Hruszów, Danuta Kawałek- Rejowiec

Wyróżnienie w konkursie otrzymały Janina Zduńczuk - Zyngierówka, Celina Makarewicz – Wereszcze Małe za tradycyjne ogrody wiejskie.

W części artystycznej wystąpili:

Orkiestra Dęta pod batutą Mariusza Cichosza

Wokaliści: Kacper Bożek, Rafaella Terepora, Natalia Parada, Szymon Kulawiak.

Kapela Ludowa „Sami Swoi”

Zespół „z Woli Babki”

Kapela Ludowa „Swojska Nuta”

Zespół Śpiewaczy z Gminy Rejowiec

Zespół „Unisono”

Solistka Małgorzata Sobstyl

Część rozrywkową zakończył koncert zespołu „Lazur”

Podczas wydarzenia otwarty był punkt informacji o szczepieniach wystawiony przez Urząd Miejski w Rejowcu.

Obszerna Fotogaleria z wydarzenia dostępna tutaj