Dzisiaj 24 kwietnia 2024, Imieniny: Horacego, Feliksa, Grzegorza

Odnawialne źródła energii w Gminie Rejowiec

W związku z realizacją umowy w ramach Działania 4.1 Wsparcie wykorzystania OZE Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2014-2020, Gmina Rejowiec informuje o zakończeniu realizacji projektu pn.: „Odnawialne Źródła Energii w Gminie Rejowiec”.

Głównym założeniem projektu był montaż 296kpl. instalacji kolektorów słonecznych, składających się z dwóch i trzech paneli i zasobnika wody, odpowiednio 200l i 300l. Instalacje pojawiły się na budynkach prywatnych oraz na budynku Gminnej Biblioteki Publicznej, Domu Strażaka, Gminnego Przedszkola w Rejowcu. W ramach projektu zamontowano także 50kpl. instalacji fotowoltaicznych o mocach 3,24 kWp, 4,27 kWp, 5,415 kWp, 8,55 kWp oraz 31,92 kWp. Oprócz instalacji na budynkach prywatnych montaży dokonano także na budynku Szkoły Podstawowej (31,92 kWp), Gminnego Ośrodka Kultury (5,415 kWp) oraz Gminnego Przedszkola (8,55 kWp).

Projekt obejmował ponadto montaż 3 pomp ciepła.Dwie instalacje wykonano w budynkach prywatnych oraz jedną w budynku świetlicy wiejskiej w Wólce Rejowieckiej.