Dzisiaj 07 lipca 2022, Imieniny: Cyryla, Estery, Metodego
deklaracja dostępności zwiększ odstępy zwiększ interlinię wysoki kontrast zwiększ czcionkę resetuj wszystkie style zmniejsz czcionkę RSS
Warunki pogodowe
21oC
Warunki pogodowe Jakość powietrza w naszym mieście

Komputery dla dzieci z rodzin byłych pracowników PGR

czwartek, 2022-02-24

Gmina Rejowiec otrzymała dofinansowanie w wysokości 267 000,00 zł na zakup komputerów stacjonarnych, laptopów oraz tabletów w ramach programu „Granty PPGR – Wsparcie dzieci i wnuków byłych pracowników PGR w rozwoju cyfrowym”. Niebawem zostanie podpisana umowa o przekazaniu grantu, a następnie ogłoszony przetarg na dostawę 106 szt. sprzętu. Na realizację projektu, tj. zakup i przekazanie sprzętu mieszkańcom, gmina ma 10 miesięcy.

Łącznie podczas naboru do Urzędu Miejskiego w Rejowcu wpłynęło 120 oświadczeń mieszkańców z czego 106 zostało zweryfikowane pozytywnie. Pozostałe nie zostały uwzględnione ze względów formalnych takich jak: brak potwierdzenia zatrudnienia przodka w PGR, wskazanie zakładu, który nie był PGR, wskazanie w oświadczeniu placówki nieobjętej wsparciem (np. przedszkola, szkoły policealne) itp.

Za kwotę dofinansowania zakupione zostaną komputery stacjonarne i  laptopy o szacunkowej wartości jednostkowej 2,5 tys. zł oraz tablety o szacunkowej wartości 1 tys. zł.

Informacja o przyznaniu bądź nie przyznaniu sprzętu zostanie przekazana zainteresowanym mieszkańcom listownie. Prosimy o cierpliwość.

Urząd Miejski w Rejowcu 2020
Poprzednia wersja strony urzędu -> gmina.rejowiec.pl