Dzisiaj 29 marca 2024, Imieniny: Wiktoryna, Helmuta, Eustachego

Miejsca dystrybucji jodku potasu na terenie województwa lubelskiego

poniedziałek, 2022-10-10

Przygotowanie planu dystrybucji tabletek jodku potasu na wypadek ewentualnego wystąpienia zagrożenia radiacyjnego jest standardową prewencyjną procedurą, związaną z zarządzaniem kryzysowym i ma na celu zapewnienie bezpieczeństwa obywatelom.

W obecnej chwili zagrożenie radiacyjne nie występuje, a sytuacja jest na bieżąco monitorowana przez Państwową Agencję Atomistyki, która informuje, że rosyjskie działania militarne na Ukrainie oraz ataki na Zaporoską Elektrownię Jądrową nie stwarzają bezpośredniego zagrożenia dla mieszkańców Polski. Nie ma więc podstaw, żeby rozpoczynać wydawanie tabletek jodku potasu.

Miejsca dystrybucji tabletek jodku potasu na terenie gminy Rejowiec znajdują się pod pozycjami 192 - 200 niżej wymienionej listy.

PUNKTY WYDAWANIA JODKU POTASU NA TERENIE GMINY REJOWIEC

Lista miejsc dystrybucji jodku potasu na terenie województwa lubelskiego - stan na dzień 7 października 2022 r.

Zachęcamy także do zapoznania się z broszurą informacyjną na temat profilaktyki jodku potasu.