Dzisiaj 10 grudnia 2022, Imieniny: Julii, Danieli, Bogdana
deklaracja dostępności zwiększ odstępy zwiększ interlinię wysoki kontrast zwiększ czcionkę resetuj wszystkie style zmniejsz czcionkę RSS
Warunki pogodowe
-1oC
Warunki pogodowe Jakość powietrza w naszym mieście

Dystrybucja węgla w preferencyjnej cenie - wniosek oraz informacje

wtorek, 2022-11-08

W związku z wejściem w życie ustawy z dnia 27 października 2022 r. (Dz. U. z 2022, poz. 2236) o zakupie preferencyjnym paliwa stałego dla gospodarstw domowych, informujemy o zasadach nabywania węgla w preferencyjnej cenie w Gminie Rejowiec

Prawo do zakupu węgla w cenie 2000 zł za tonę mają Mieszkańcy Gminy Rejowiec z tych gospodarstw domowych, które spełniają warunki uprawniające do dodatku węglowego. Weryfikacji tego prawa dokona Urząd Miejski w Rejowcu  poprzez sprawdzenie czy na dane gospodarstwo domowe wypłacono dodatek węglowy lub czy istnieje prawo do otrzymania dodatku węglowego (np. wnioski złożone lecz jeszcze nie wypłacone).

UWAGA!!! Zgodnie z art. 8, ust. 2 ww. ustawy, gospodarstwo domowe, które w sezonie grzewczym 2022-2023 kupiło już co najmniej 1,5 tony węgla w cenie niższej niż 2000 zł za tonę (na przykład internetowo w sklepie PGG, Bogdance itp.), nie ma prawa do zakupu węgla w cenie preferencyjnej w okresie do końca grudnia br. 

Na uprawnione gospodarstwo domowe przypadają limity zakupów 1,5 tony do 31 grudnia 2022 roku  oraz 1,5 tony od 1 stycznia 2023 roku.

(UWAGA: na każdy okres trzeba będzie składać odrębne wnioski – pierwszy w okresie listopad - grudzień 2022 r. na 1,5 tony i drugi od stycznia 2023 r. na następne 1,5 tony – przy czym limity nie sumują się i nie przechodzą na rok następny.

ZASADY ZAKUPU WĘGLA PO PREFERENCYJNEJ CENIE:

  1. Należy wypełnić i złożyć wniosek w Urzędzie Miejskim w Rejowcu. Wniosek powinien być wypełniony przez tę samą osobę, która ubiegała się o dodatek węglowy (nie jest to warunek konieczny lecz ułatwi weryfikację).  Wzór wniosku dostępny jest w siedzibie lub na stronie internetowej Urzędu.
  2. Urząd Miejski w Rejowcu dokona weryfikacji wniosku.

KOSZTY ZAKUPU:

  • w przypadku gdy Mieszkaniec odbierze węgiel własnym transportem – koszt zakupu węgla wyniesie 2000 zł za tonę (3000 zł za 1,5 tony),
  • w pozostałych przypadkach doliczane będą koszty transportu,

Wniosek o zakup można składać  na piśmie w siedzibie Urzędu Miejskiego w Rejowcu w dniach i godzinach  pracy urzędu lub za pomocą środków komunikacji elektronicznej w rozumieniu art. 2 pkt 5 ustawy z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz. U. z 2020 r. poz. 344). W przypadku złożenia wniosku o zakup za pomocą środków komunikacji elektronicznej wniosek o zakup opatruje się kwalifikowanym podpisem elektronicznym, podpisem zaufanym albo podpisem osobistym.

Do pobrania:

Wniosek o preferencyjny zakup paliwa stałego

Urząd Miejski w Rejowcu 2020
Poprzednia wersja strony urzędu -> gmina.rejowiec.pl