Dzisiaj 16 października 2024, Imieniny: Gawla, Ambrozego

Plac budowy przekazany, będzie większe przedszkole i żłobek

środa, 2024-09-04

Gmina Rejowiec jako inwestor oficjalnie przekazała plac budowy w związku z rozbudową budynku przedszkola o pomieszczenia przedszkola i żłobka wraz z budową przyłączy, drogi pożarowej, oświetlenia, ogrodzenia oraz placu zabaw. Realizacja inwestycji możliwa jest dzięki dofinansowaniu pozyskanemu przez Gminę z Programu Inwestycji Strategicznych Polski Ład.

Plan prac wspomnianej inwestycji uwzględnia zarówno roboty związane z powiększeniem budynku istniejącej placówki przedszkolnej, jak i zagospodarowaniem terenu wokół.
W ramach zadania wykonane zostaną:

• rozbudowa budynku przedszkola wraz z instalacjami: wodno-kanalizacyjną, centralnego ogrzewania, elektryczną, gazową, wentylacją mechaniczną, odgromową, hydrantową. Obiekt będzie posiadał również szatnię dla dzieci oraz kuchnię wraz z jadalnią. Ponadto budynek zostanie przystosowany do użytku dla osób niepełnosprawnych

• budowa zewnętrznej infrastruktury technicznej obejmującej: wewnętrzny układ komunikacyjny (stanowiska postojowe, dojście i dojazd), oświetlenie zewnętrzne, przebudowę infrastruktury technicznej, ogrodzenie części istniejącej oraz dobudowanej, plac zabaw Budynek przedszkola i żłobka zaprojektowano jako jednokondygnacyjny – pojawią się w nim dwie dodatkowe sale przedszkole i jednooddziałowy żłobek dla 16 dzieci.

Realizacją inwestycji zajmie się Przedsiębiorstwo Wielobranżowe BUDMAT Spółka z o.o. z siedzibą w Zamościu, ul. Namysłowskiego 2, 22-400 Zamość, całkowity koszt inwestycji wynosi 5 400 000,00 zł, gdzie 4 587 300,00 zł stanowi dofinasowanie.

Termin wykonania prac ustalono do kwietnia 2026 roku.