Dzisiaj 14 lipca 2024, Imieniny: Ulryka, Bonawentury, Kamila
deklaracja dostępności zwiększ odstępy zwiększ interlinię wysoki kontrast zwiększ czcionkę resetuj wszystkie style zmniejsz czcionkę RSS
Warunki pogodowe
18oC
Warunki pogodowe Jakość powietrza w naszym mieście

Apel o oszczędzanie wody

środa, 2024-05-29

Szanowni Mieszkańcy Gminy Rejowiec

W związku z postępującą suszą zwiększyło się zapotrzebowanie na wodę dostarczoną za pośrednictwem gminnej sieci wodociągowej, co ma potwierdzenie w pomiarach wydobycia wody, szczególnie na ujęciu w Rejowcu.

Zbyt intensywny pobór wody wynikający między innymi z podlewania ogródków i trawników, mycia samochodów i pojazdów rolniczych w godzinach od 600 do 2200 może powodować spadki ciśnienia wody w sieci przy jednoczesnym zwiększeniu ryzyka uszkodzenia urządzeń na ujęciach wody, a w szczególności na ujęciu wody w Rejowcu. Prowadzi to do sytuacji, w której niektórzy mieszkańcy mają trudności z zaspokojeniem podstawowych potrzeb bytowych, podczas gdy inni korzystają z wody do podlewania czy zraszania trawników i ogródków.

Mając powyższe na uwadze, apelujemy o racjonalne korzystanie z dostarczonej wody, ograniczając jej zużycie wyłącznie do celów spożywczych i sanitarnych.

Szanujmy wodę, aby była dostępna dla wszystkich Mieszkańców naszej gminy w tym trudnym okresie.

Urząd Miejski w Rejowcu

Urząd Miejski w Rejowcu 2020
Poprzednia wersja strony urzędu -> gmina.rejowiec.pl