Dzisiaj 29 marca 2024, Imieniny: Wiktoryna, Helmuta, Eustachego

Informacja o możliwości samodzielnego rozliczania oraz uiszczania opłaty za wodę i ścieki

poniedziałek, 2020-09-07

Zgodnie z umową na dostawę wody / dostawę wody i odbiór ścieków, do rozliczeń usług dostawy wody i odbioru ścieków stosuje się kwartalne okresy obrachunkowe.

Mając na uwadze obecną sytuacją w kraju związaną z COVID-19,  uprzejmie informujemy, że osoby które chciałyby uiścić opłatę za zużytą wodę i odprowadzone ścieki częściej niż w kwartalnych okresach mogą to uczynić po uprzednim kontakcie telefonicznym pod numer 82 56 88 159 wew. 7 lub osobiście w punkcie kasowym na terenie urzędu.

W związku z powyższym, jeśli przedstawiciel Urzędu Miejskiego w Rejowcu nie dokona odczytu wodomierzy w okresie kwartalnym - odbiorca wody, celem uniknięcia wysokiej opłaty, zobowiązany jest we własnym interesie oraz zgodnie z zawartą umową, do kontaktu z urzędem co najmniej raz na kwartał by przekazać aktualny odczyt wodomierza.

Pracownik urzędu przyjmie odczyt wodomierzy, poinformuje o wysokości opłaty i wystawi fakturę VAT.

Zgłoszenia odczytów wodomierzy można również zgłaszać drogą elektroniczną na adres e-mail: sekretariat@gmina.rejowiec.pl

W przypadku zgłoszenia odczytów drogą e-mailową – skan faktury VAT zostanie przesłany tą samą drogą  - po uprzednim wyrażeniu zgody na taki sposób dostarczenia faktury.