Dzisiaj 18 października 2024, Imieniny: Juliana, Lukasza

Ćwiczenie doskonalące „OKSZA 2024”.

środa, 2024-10-16

W dniu 11 października 2024 roku w siedzibie Urzędu Miejskiego w Rejowcu przeprowadzono ćwiczenie doskonalące pk. „OKSZA 2024”.

Tematem ćwiczenia było doskonalenie poziomu przygotowania pracowników Urzędu do realizacji zadań w sytuacji podwyższania stanów gotowości obronnej państwa.

Gospodarzem ćwiczenia pod nieobecność Burmistrza Rejowca Pana Tadeusza Górskiego był Zastępca Burmistrza Pan Mirosław Kość.

W ćwiczeniu uczestniczyli przedstawiciele służb mundurowych:

1. 19 Lubelska Brygada Zmechanizowana;
  2. KM PSP w Chełmie;
  3. PM Policji w Chełmie;
  4. SOK w Lublinie;
  5. OSP w Rejowcu.

Ponadto w realizowanym przedsięwzięciu wzięli udział kierownicy i dyrektorzy:

1. Przedsiębiorstwa Eksploatacji Rurociągów Naftowych PERN;
  2. Szkoły Podstawowej w Rejowcu;
  3. Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Rejowcu.

Zaproszonym gościem był Burmistrz Miasta Rejowiec Fabryczny Pan Gabriel Adamiec.

Zakres tematyczny organizowanych ćwiczeń dotyczył współdziałania poszczególnych służb i jednostek administracyjnych w sytuacjach kryzysowych.

Wypracowane koncepcje zapewnią skuteczniejsze przygotowanie się Urzędu Miejskiego w Rejowcu do podejmowania przedsięwzięć eliminujących zagrożenia, bądź minimalizujących skutki ich wystąpienia.

DSC 0312 DSC 0315

DSC 0317 DSC 0318