Dzisiaj 09 maja 2024, Imieniny: Bozydara, Grzegorza, Karoliny

Relacja z Rejowieckiej Biesiady Literackiej oraz podsumowania II Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego im. Mariana Janusza Kawałki

sobota, 2020-01-18

BIESIADA LITERACKA II KONKURS NA WIERSZ KLASYCZNY IM. MARIANA JANUSZA KAWAŁKO

18 stycznia 2020 r. w Pałacu Zaleskich odbyło się podsumowanie II Konkursu na Wiersz Klasyczny im. Mariana Janusza Kawałko połączone z Rejowiecką Biesiadą Literacką.

Uroczystość rozpoczęła prezentacja wierszy patrona w wykonaniu młodzieży ze Szkoły Podstawowej w Rejowcu przygotowana pod kierunkiem nauczyciela Ewy Futymy. Następnie oficjalnego otwarcia i przywitania zgromadzonych gości dokonał Burmistrz Rejowca Tadeusz Górski wraz z Przewodniczącym Rady Miejskiej w Rejowcu Mirosławem Kościem. Kolejnym punktem programu była deklamacja wierszy w wykonaniu członków Chełmskiej Grupy Literackiej „Lubelska 36”.

Po części literackiej nastąpiło podsumowanie Konkursu Na Wiersz Klasyczny im. Mariana Janusza Kawałko. Komisja w składzie: dr Bogusław Wróblewski – krytyk, badacz literatury i mediów, założyciel i redaktor naczelny „Akcentu”, Henryk Radej – poeta, krytyk literacki, publicysta oraz Waldemar Taurogiński – wydawca, poeta, współorganizator i pomysłodawca konkursu, po zapoznaniu się z 84 zestawami wierszy konkursowych, przyznało statuetkę Białego Kruka Annie Piliszewskiej z Wieliczki. I wyróżnienie trafiło do laureata ubiegłorocznej Nagrody Głównej – Krzysztofa Ziemskiego z Zielonej Góry, a III nagrodę otrzymała Aleksandra Jokiel z Chojęcina.

Całą uroczystość zamknął recital Aleksandry Koniecznej, która zaprezentowała 6 utworów, w tym skomponowaną dla siebie piosenkę do wiersza Wisławy Szymborskiej „Nic dwa razy”

Fotogaleria z wydarzenia