Dzisiaj 20 kwietnia 2021, Imieniny: Czeslawa, Agnieszki, Mariana
deklaracja dostępności zwiększ odstępy zwiększ interlinię wysoki kontrast zwiększ czcionkę resetuj wszystkie style zmniejsz czcionkę RSS
Pogoda
12oC
Warunki pogodowe

V nabór wniosków na usuwanie azbestu w Urzędzie Miejskim w Rejowcu

poniedziałek, 2021-02-01

Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego ogłosił, że od poniedziałku tj. 1 lutego 2021 r. urzędy gmin i miast rozpoczną nabór wniosków na usunięcie azbestu (Zgłoszenia lokalizacji). Nabór potrwa do 26 lutego 2021r. Warto jednak nie zwlekać i pospieszyć się ze złożeniem wniosku. Wykonawcy mają czas do końca października br. na zrealizowanie wszystkich zleconych prac. Ostatecznie w przypadku dużej liczby chętnych o zakwalifikowaniu się do projektu może decydować suma punktów z "Oceny stanu i możliwości bezpiecznego użytkowania wyrobów zawierających azbest" oraz data złożenia wniosku. 

Poniżej znajdą Państwo konieczne dokumenty do pobrania wraz z regulaminem i załącznikami. Osoby, które chcą zgłosić do usunięcia azbest znajdujący się na dachu, powinni  zgłosić we właściwym Wydziale architektoniczno-budowlanym Starostwa Powiatowego prace budowlane polegające na wymianie pokrycia dachowego lub zgłosić rozbiórkę budynku. Następnie kserokopie zgłoszenia dołączyć do wniosku wraz z oświadczeniem o braku sprzeciwu ze strony starostwa lub zgodę Starosty.

DOKUMENTY

1. Regulamin dobrowolnego uczestnictwa w projekcie - tekst jednolity wraz z załącznikami;

2. Zgłoszenie lokalizacji  - załącznik nr 1 do Regulaminu (Wniosek, na podstawie którego będzie dokonywana weryfikacja);

3. Oświadczenie o braku sprzeciwu - załącznik nr 1a do Regulaminu  (ważny w przypadku demontażu eternitu z dachu).

4. Oświadczenie, że demontaż eternitu został wykonany zgodnie z rozporządzeniem (ważne, jeśli demontaż azbestu został przeprowadzony po dniu 6 maja 2004r.)

5. Oświadczenie o przekwalifikowanie zgłoszenia z dachu na ziemię - załącznik nr 3a do Regulaminu (dla osób, które złożyły Zgłoszenie lokalizacji na demontaż z dachu, ale zdjęły eternit we własnym zakresie i chcą, aby odebrać im eternit z ziemi)

 

Urząd Miejski w Rejowcu 2020
Poprzednia wersja strony urzędu -> gmina.rejowiec.pl