Dzisiaj 14 lipca 2024, Imieniny: Ulryka, Bonawentury, Kamila
deklaracja dostępności zwiększ odstępy zwiększ interlinię wysoki kontrast zwiększ czcionkę resetuj wszystkie style zmniejsz czcionkę RSS
Warunki pogodowe
19oC
Warunki pogodowe Jakość powietrza w naszym mieście

Bezpłatna aplikacja "My Local News" na telefony i tablety dla mieszkańców

niedziela, 2020-11-01

Serdecznie zapraszamy do korzystania z bezpłatnej aplikacji "My Local News" dla jednostek samorządu terytorialnego do kontaktu z mieszkańcami naszej gminy.

W dobie powszechnego Internetu i mediów społecznościowych, komunikacja pomiędzy szeroko pojętą administracją lokalną a mieszkańcami staje się jednym z kluczowych elementów.

Właśnie dlatego Gmina Rejowiec uruchomiła aplikację mobilną My Local News, która ma na celu umożliwienie administracji lokalnej dotarcie do mieszkańców z istotnymi dla nich informacjami.

My Local News przeznaczone jest dla mieszkańców zainteresowanych sprawami swojego miejsca zamieszkania lub dowolnego obszaru administracyjnego. Dzięki My Local News dowiemy się o ważnych wydarzeniach dotyczących danej lokalizacji jak i sprawach dnia codziennego, związanych z życiem społecznym.

Aplikacja ma za zadanie powiadamiać na bieżąco mieszkańców m. in. o:

- wydarzeniach lokalnych organizowanych w gminie, w urzędzie, w placówkach oświatowych, w GOK,
- informacjach kulturalnych,
- gospodarce komunalnej,
- spotkaniach mieszkańców, zebraniach, zaproszeniach na sesję rady miejskiej wraz porządkiem obrad,
- opłatach i podatkach,
- informacjach i ogłoszeniach z Urzędu Miejskiego i GOPSu w Rejowcu,
- przerwach w dostawie wody,
- komunikatach dotyczących przydatności wody do spożycia z gminnego wodociągu,
- oraz innych ważnych sprawach społecznych.

Dzięki aplikacji My Local News wszyscy mieszkańcy, goście, turyści mogą być „na bieżąco” z działaniami i aktualnościami administracji lub innych jednostek organizacyjnych w Gminie Rejowiec.

Korzystając z aplikacji można dowiedzieć się o wszystkich istotnych wydarzeniach jakie były lub dopiero się wydarzą.

Informacje są kierowane do całej gminy lub też do wybranych miejscowości czy też ulic, co sprawi, że na pewno dostaniecie Państwo te wiadomości, które są dedykowane do Państwa. Każdy użytkownik może w aplikacji samodzielnie decydować jakie kategorie informacji go interesują i mają do niego docierać - a jakie nie. Co bardzo istotne - w jednej aplikacji można otrzymywać informacje skierowane do wielu konkretnych lokalizacji – ulic w danej lub różnych miejscowościach. Wystarczy tylko dodać te lokalizacje w aplikacji i każda informacja skierowana do tych lokalizacji zostanie wyświetlona w naszym telefonie.

Aplikacja jest dostępna bez żadnych opłat dla użytkowników, jedynym warunkiem jest posiadanie telefonu z systemem Android lub iOS. Żadna rejestracja nie jest konieczna.


Bądź na bieżąco - zachęcamy do korzystania.

 


Instrukcja instalacji aplikacji My Local News

1. Pobranie aplikacji na telefon.

Aplikację bezpłatnie instalujemy ze „sklepu” z aplikacjami w zależności od systemu – Google Play lub AppStore. Do szybkiej instalacji można również użyć kodów QR.

 

 

2. Po pobraniu i instalacji należy dodać lokalizację, z której chcemy otrzymywać komunikaty oraz interesujące nas kategorie wiadomości. Ważne jest, aby zezwolić na wysyłanie powiadomień, dzięki temu nawet jak nie będziemy mieć uruchomionej aplikacji, dostaniemy powiadomienie o nowym komunikacie.

Województwo: Lubelskie
Powiat Chełmski
Gmina: Rejowiec (gmina miejsko-wiejska)
Miejscowość: Rejowiec
Ulica: bez ulicy lub dowolna
kolejny krok to dalej i zakończ.

3. Dodanie kolejnej lokalizacji odbywa się na takich samych zasadach – naciskamy przycisk „+” i wybieramy nową lokalizację oraz intersujące nas kategorie.

4. Przechodzenie do wiadomości z danej lokalizacji odbywa się poprzez przesunięcie palcem w prawo lub lewo na ekranie z wiadomościami lub kliknięcie na nazwę lokalizacji.

Urząd Miejski w Rejowcu 2020
Poprzednia wersja strony urzędu -> gmina.rejowiec.pl